Aralık 11, 2023

İçerik TR

Güncel İçerik Blogu

Zoo Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Zoo Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Zoo Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Zoo Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Zoo Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Zoo Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Zoo dizisi en çok tavsiye edilen dizilerdendir. 2016 yılında ilk olarak gösterime girmiş olan Zoo dizisi Amerika Birleşik Devletleri yapımlı bir dizidir. Bilim kurgu dram ve gerilim alanında çekilmiş en güzel örneklerdendir. Zoo dizisi ortalama olarak 42 dakika bölümleri ile yayınlanmıştır. ABD yapımlı olan bu dizinin senaristi Scott Rosenberg’dir. Dizinin yönetmenlik koltuğunda ise Brad Anderson ve Chris Long oturmaktadır. Zoo dizisi James Patterson adlı yazarın çok satmış olduğu romandan uyarlanarak çekilmiş bir dizidir. Bu dizi hayvanlara karşı bakış açınızı etkileyecek olan dizilerdendir. Dizide pek çok bilmediğiniz hayvanları da yakından görebilirsiniz. Hayvan çeşitliliği dizide oldukça fazladır.

 Zoo Dizisinin Konusu Nedir?

 Bilim kurgu türünde çekilen bu dizi dünya üzerinde yer alan bütün canlıları konu edinmektedir. Dünya’da yaşayan canlılar aniden eski davranışlarından daha farklı davranış sergilemeye başlarlar. Aynı zamanda yaşayan canlılar daha zeki hareket etmeye başlamıştır. Bu durumda insanoğlu için düşündürücü olmuştur. Dünya üzerinde yaşayan tüm canlılar bu şekilde farklı olarak davranmaya başladığında ise fark edilen en önemli detay ise insanlara karşı olan şiddet eğilimidir. Artık hayvanlar ve diğer canlılar insanlara karşı düşman olmuştur ve sürekli olarak insanları öldürmek için çaba göstermektedirler.

 Bu durumu ise ilk defa bir Amerikalı keşfetmiştir. Afrika savanında hayvanları incelemeye başlayan iki Amerikalı hayvanların neden olarak insanlara karşı şiddet eğiliminde olduğunu tespit etmeye çalışmışlardır. Yapılan tespitlerde ise hayvanları öncelikle evcilleştirmeyi başaran insanoğlu daha sonra ise bu hayvanları zevk için öldürmüştü. Bu durumda ise hayvanlar artık insanlara karşı daha da farklı bir bakış açısı ile yaklaşarak insanoğluna karşı düşman kesildi. Hayvanlar artık eskisi gibi değil insanlara karşı daha da saldırganlaşmıştı.

 Hayvanlar artık birlikte hareket edecekti. Aynı zamanda hayvanlar artık insanlardan da daha güçlü olduğunu fark etmişlerdir. Abraham ve Jackson ise hayvanların davranışlarını profesyonel olarak inceleyen bir zoologdur. Jackson’ın babası da bir profesördür. Eski profesör olan Jamie hayvanların bu davranış değişikliğine uygun olarak ilk olarak bir firmanın suçlu olduğunu düşünmektedir. Hayvanların insanlara karşı olan bu tutumunu iyice araştırmak isteyen bir Zoolog ekibi bunun için bir yolculuğa çıkar.

 Hayvanların yaşadığı doğal ortamları gözlemler. Burada kendilerince çalışmalar yaparak hayvanları gizlice takip ederler. Hayvanlar hakkında detaylıca gözlem yapan bu zoologlar insanlara karşı hayvanların bu tutumunun nedenini araştırırlar. Aynı zamanda hayvanların neden bu davranışları sergilediklerini araştırdıkları gibi bir de çözümler de geliştirmektedirler.

 Yarasalar ise insanlara karşı çok büyük agresif tavırlar sergilemektedir. Bütün şehrin elektriğini kesen yarasalar insanlara çeşitli alanlarda da zarar vermektedirler. Bazı aslanlar ise bazı insanları rehin alarak kaçırmaktadırlar. Oldukça fantastik bir konusu olan Zoo dizisi izleyiciyi ekrana kilitleyen bir dizi olmuştur.

Zoo Dizisi Oyuncuları ve İsimleri Neler?

 – James Wolk (Jackson Oz)

 – Billy Burke (Dr. Mitch)

 – Nora Arnezeder (Chloe)

 Zoo Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

 Zoo dizisi toplam 3 sezondan oluşmaktadır. Her bir sezonunda 13 bölüm olan Zoo dizisinde toplam 39 bölümdür.

 

Kaynak: anamakale.com