Aralık 11, 2023

İçerik TR

Güncel İçerik Blogu

You Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? You Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

You Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? You Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

You Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? You Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

 You Dizisinin Konusu Nedir?

 2014 senesinde Caroline Kepnes’in yayımlanan romanından uyarlanan bu dizide; oldukça sıradan bir hayat sürdüren ve hatta asosyal biri olan Joe bir kitapçıda çalışmaktadır. Kapı komşusunun oğlu olan küçük Paco ve kitapçıda birlikte çalıştığı Ethan ile ikili muhabbeti dışında konuştuğu fazla kimse yoktur.

 Böylesine bir monoton hayat devam ettirirken, Beck adlı genç bir kızın kitapçıya girmesiyle tüm olaylar birden bire değişir. Joe’nun Beck’e büyük bir aşk duyması ve bu aşkı saplantılı olarak yaşaması pek çok problemi beraberinde getirecektir. Aşkından gözü dönen Joe, sürekli Beck’i takip eder ve hatta genç kızın evinin önünde saatler geçirerek aşık olduğu kadını pencereden izler. Sokakta, metroda ve zamanının olduğu her an da genç kızın bir adım gerisinde yer alır.

 İşlerin bu şekilde ilerlediği noktada hikayeye Benji dahil olur. Bu karakter Beck’in eski sevgilisi rolündedir ve fazlasıyla sinir bozucu bir insandır. Bu durumun üstüne bir de Benji ile Beck’in beraber olduklarını gören Joe, rakibini kaçırıp yok ederek çareyi bulacaktır.

 You Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri

 Penn Badgley, gerilim ve psikolojik türdeki You dizisinin başrol oyuncusudur. Mükemmel bir oyuncu kadrosuna sahip olan You dizisindeki diğer isimler ise Shay Mitchell, Elizabeth Lail, Zach Cherry ve Luca Padovan‘dir. Dizide baştan aşağı esrarengizlik içermektedir.

 Her biri ilginç ve birbirinden farklı özelliklere sahip You dizisi baş rolleri şu şekildedir:

Joe Goldberg – (Penn Badgley) Beck – (Elizabeth Lail) Paco – (Luca Padovan) Ethan – (Zach Cherry) Benji – (Lou Taylor Pucci) Peach – (Shay Mitchell)

You Dizisi Kaç Sezon ve Kaç Bölümdür?

 İngilizce dilinde You dizisi toplam 2 sezon ve her sezon 10 bölüm olmak üzere toplamda 20 bölümden oluşmaktadır. Aynı zamanda You dizisinin her bir bölümü toplamda 42 ile 48 dakika arasında sürmektedir. Ortalama olarak 1 bölümü ise 46 dakika sürmektedir.

 Oldukça sürükleyici olan You dizisi, bu sebepten dolayı izleyicilerini kendine hayran bırakmaktadır. Bu dizi ilk kez ABD’deki Lifetime kanalında 9 Eylül 2018 tarihinde seyircisi ile buluşmuştur. Aynı zamanda 26 Aralık 2018 tarihinde uluslararası olarak Netflix’te yayımlanmış olan You dizisi, izleyici kitlesini Netflix yayımı ile oldukça artmıştır. 26 Aralık 2019 tarihinde ikinci sezonu da yayımlanan You dizisinin üçüncü sezon için çekimleri halen daha sürmektedir.

 You Dizisi Yönetmeni Kimdir?

 Özellikle gerilim ve psikolojik türleri olmak üzere dizi sektöründe yerini belli eden Sera Gamble ve Greg Berlanti You dizisinin yönetmenleridir. Diziye yönlendiren bu yönetmenlerin başarısı tartışmasız birçok ödülü hak etmiştir.

 You Dizisi Yapım Şirketi Kimdir?

 A&E Studios, Alloy Entertainment ve Warner Horizon Television günümüzdeki en iyi ve sevilen dizilerden birisi olan You dizisini yapım şirketleri olarak bilinmektedir.

 You Dizisi IMDB Puanı Kaçtır?

 Genel olarak günümüzde izleyicisinin çoğunluğunun gençler olduğu ama aslında herkes tarafından ilgi gören ve soluksuz izlenilen You dizisine ait olan IMDB puanı 8.3 ‘tür. Dizinin izleyici kitlesi dizinin yeni sezonunu ve sezonda geçecek olayları merak içinde beklemektedir.

 

Kaynak: tekmakale.com