Ocak 28, 2022

İçerik TR

Güncel İçerik Blogu

When They See Us Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? When They See Us Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

When They See Us Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? When They See Us Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

When They See Us Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? When They See Us Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

When They See Us Dizisinin Konusu Nedir?

 Olay, 19 Nisan 1989’da gerçekleşen Central Park koşucu vakasıyla ilgili gerçek olaylara dayanıyor. O günün akşamı, Central Park’ta koşarken Trisha Meili, alışkanlığı olduğu gibi acımasızca dövüldü ve tecavüze uğradı. Aynı akşam parkta başka saldırılar da olur ve çok geçmeden polis içeri girer. Polis genç kadının ölmekte olan bedenini bulur ve bazı siyahları durdurur. Ancak durdurulan çocuklar hem tecavüzle hem de o akşam parkta işlenen diğer suçlarla ilgisiz.

 Bir avukat ya da ebeveyn olmadan polis tarafından şiddetle sorgulandığında, kadına yönelik şiddeti birbirlerini suçlayarak itiraf etmeye başlarlar. Söz konusu adamlarTarihe Central Park Five olarak geçmiş olan, 14 ila 16 yaş arası Antron McCray, Yusef Salaam, Kevin Richardson, Raymond Santana ve Korey Wise; Haksız yere Trisha Meili’ye tecavüz etmekle suçlandı ve 6 ila 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mini dizi, o geceki olayların, yargılamanın ve beş masum insanın hizmet etmek zorunda bırakıldığı zorlu hapis yıllarının izini sürüyor.

 When They See Us Oyuncuları ve İsimleri Nelerdir?

 1990 yılında çocuklar, ilgili jüri tarafından saldırı ile ilgili çeşitli suçlardan 6 ila 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Dört cümle için itiraz edildi, ancak cezalar onaylandı. Beş çocuğun hepsi şiddet ve kötü muamelenin ortasında cezalarını çekti. Dizinin oyuncu kadrosu ise şöyledir.

 When They See Us, sadece Ava DuVernay’in büyük yönetmenliğine değil, aynı zamanda oyuncu kadrosundaki her oyuncunun tartışılmaz yeteneklerine de güvenebilen bir dizi. Antron McCray, Yusef Salaam, Kevin Richardson, Raymond Santana ve Korey Wise erkek rollerinde sırasıyla Caleel Harris, Ethan Herisse, Asante Blackk, Marquis Rodriguez ve Jharrel Jerome tarafından canlandırılıyor.

 Aynı filmler yetişkinler için Jovan Adepo, Chris Chalk, Justin Cunningham, Freddy Miyares ve Jharrel Jerome tarafından oynanıyor. Vera Farmiga (The Conjuring), Felicity Huffman ve John Leguizamo’nun varlığı kesinlikle bahsetmeye değer.

 When They See Us Dizisi Kaç Sezon ve Kaç Bölüm?

 Dizi mini dizi kategorisindedir ve tek sezondur. 10 dölümden oluşuyor. Bu mini dizinin gücü, izleyiciyi her açıdan programa dahil edebilmektir. Bölümler boyunca, masum çocuklar olarak bildiğimiz şeye tezahürat yaparak ekrana yapışık kalıyorsunuz. Her bir aktörün, gerçekten bu duruma düşenlerin duygularını ve tepkilerini mükemmel bir şekilde yeniden üretebilme yeteneği, bu düşündürücü etkiye katkıda bulunur.

 When They See Us Dizisinin Genel Değerlendirmesi

 Ava DuVernayBeş kahramanı olan bir hikayeyi böylesine doğrusal bir şekilde anlatmak, belirli ifşalar için doğru zamanları nasıl hesaplayacağını bilmek ve Beş Terkedilmiş’in hissettiği gerilim atmosferini yeniden üretmeyi başarmak için harika bir iş çıkardı. Tüm bahisleri saran yenilmez duygu çaresizliktir.

 Sahnelerde yaşananlardan, yargılamanın sonucunun çoktan yazıldığı ve izleyicinin, ister ebeveyn ister avukat olsun, çocuklara yardım etmeye çalışan herhangi birinin hiçbir şey yapamayacağı gerçeğine istifa ettiği açıktır.

 Mini dizi, çocukların yanında olacak şekilde çekildi, bize neler yaşadıklarını ve ne kadar acı çektiklerini gösteriyor. Kullanılan perspektif, çocuklardan biraz daha fazla, kendilerini polis tarafından acımasızca sorgulanıp, işlemedikleri bir tecavüzle suçlanan ve ergenlik döneminden ve hayatlarından sonsuza kadar mahrum bırakan kahramanların bakış açısıdır.

 

Kaynak: gunceloldu.com