Aralık 10, 2023

İçerik TR

Güncel İçerik Blogu

Saç Lazeri Ne İşe Yarar?

Saç Lazeri Ne İşe Yarar?

Saç dökülmesinin ortaya çıkmasının çok sayıda sebebi vardır. Kolajen; vücut adına hayati öneme sahip bir protein olmakla beraber saç sağlığını da olumlu etkiler. Ancak, vücuttaki kolajen üretimi; bilhassa kişinin 25 yaşına gelmesiyle beraber azalır. Bu durumun bir sonucu olarak, saç dökülmesi de hızlanır. İnsanlar; genç yaşta kel kalmaktan korkarlar. Bu yüzden, saç dökülmesine olabilecek en iyi şekilde çare bulmak adına arayışlara girerler.

Saç lazeri; ağrısız ve acısız bir yöntem olarak bilinir. Bir diğer adı lazerle saç tedavisidir. Adından da tahmin edilebileceği üzere saç bölgesine lazer terapisi yapılarak uygulanır. İnsanlar; saç lazeri sayesinde saçlarının dökülmesinin önüne geçebilirler. Buna ek olarak, saç ekiminin ardından daha güçlü saçlara kavuşmak adına da bu işleme başvurabilirler. Saç lazerinin faydalarını bilen insanlar; Google’da saç lazeri fiyat araştırması yaparlar.

Saç Lazeri Nasıl Uygulanır?

Saç lazeri; verimliliği ve etkisi kanıtlanmış bir yöntemdir. Bilhassa cilt ve cilt altını hedef alması söz konusudur. En büyük özelliği zayıflamış saç köklerini uyarmasıdır. Bu sayede, kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Saç lazeri; saç köklerinin en kısa sürede gelişmesini sağlamasından dolayı değerlidir. Bunun yanı sıra, incelmiş saçların kalınlaşmasını sağlamasıyla da bilinir. Lazerli saç tedavisi; saç üretemeyen hücrelerin yeniden canlanmasını sağlamasından dolayı son derece değerli bir işlemdir. Bir başka deyişle, saç hücreleri; lazerli saç tedavisinin ardından yeniden saç üretmeye başlarlar.

Lazerli saç tedavisi; canlılığını kaybeden saçları hedef alan bir işlemdir. Genetik veya çevresel faktörlerden dolayı incelmeye başlayan, kırılan, eski parlaklığını yitiren saçlar; lazerli saç tedavisi sayesinde yeniden canlanır. Sonuç olarak, saç dökülmesi gibi bir sorunu ortadan kaldırmak isteyen veya bu sorun ile hiçbir şekilde karşılaşmamayı hedefleyen insanların faydalanabileceği bir seçenektir.

Saç Lazerinin Avantajları Nelerdir?

Saç lazeri; tek başına uygulanabilen bir işlemdir. Bunun yanı sıra, başta saç ekimi olmak üzere otolog mikro greft, saç mezoterapi gibi tedaviler ile beraber de uygulanabilir. Bilhassa saç ekimi ile beraber uygulandığı takdirde saç dökülmesi sorununu tamamen ortadan kaldırdığını ifade edebiliriz. Lazerli saç tedavisi; saç ekiminden alınacak verimi olumlu anlamda etkiler. Bilhassa saç köklerinin alınacağı donör bölgenin saç lazeri ile güçlendirilmesi sayesinde saç ekimi işlemi çok daha güçlü kökler ile gerçekleştirilir.

Uzmanlar; saç ekiminin ardından bir ay geçtikten sonra lazerli saç tedavisinin uygulanması gerektiğinden bahsederler. Lazerli saç tedavisi; daha önce de ifade ettiğimiz üzere ekilen köklere hücresel uyarı sağlar. Bu sayede, saç kökleri çok daha iyi beslenir. Ayrıca, saç ekimi başarısı da artar.

Saç lazeri fiyat hakkında net bilgi vermek mümkündür. Hastanın probleminin seviyesi, lazerli saç tedavisini uygulayan doktorun deneyimi, kliniğin popülerliği gibi hususlar; saç lazeri fiyat üzerinde doğrudan etkilidir.