Aralık 10, 2023

İçerik TR

Güncel İçerik Blogu

Nick Kyrgios Tenis Kariyeri Ve Başarıları

Read this awesome post

Nick Kyrgios Tenis Kariyeri ve Başarıları

Nick Kyrgios, 1995 yılında Avustralya’da doğmuştur ve profesyonel tenis oyuncusudur. Kariyerine 2013 yılında başlamıştır ve bugüne kadar birçok başarıya imza atmıştır. En iyi Grand Slam performansları, çeyrek finaller, yarı finaller ve dört kez kazandığı ATP tekler turnuvalarıdır. grandpashabet

Kyrgios, sahadaki yeteneği ve ani patlamaları ile tanınır. Onun her zaman için bağımsız bir kişiliği ve otoriteyi sorgulayan davranışları vardır. En çok tartışmalara neden olan özelliklerinden biri ise zaman zaman rakipleri ve turnuva yöneticileri ile tartışmalar yaşamasıdır.

2014 Wimbledon Şampiyonası’nda, 19 yaşındaki Kyrgios, İspanyol tenis oyuncusu Rafael Nadal’a karşı kazandığı beş setlik bir maçla tenis dünyasının dikkatini çekti. Bu başarısının ardından, 2015 yılında Avustralya açık tenis turnuvasında dördüncü turda dünya sıralamasında ikinci sırada yer alan Roger Federer’i yendi. Aynı yıl, Estoril Açık Tenis Turnuvası’nda ATP tekler kategorisinde ilk şampiyonluğunu kazandı.

2016-2019 Dönüm Noktası Oldu

2016 yılında WTA tarafından yılın en iyi erkek tenisçi ödülüne layık görüldü. Ayrıca, 2018 Davis Cup’ın yarı finalinde ABD’ye karşı oynanan maçta, Sam Querrey’yi mağlup ederek takımının finalde yer almasına katkıda bulundu. 2019 yılında, Mexican Open’te tekler kategorisinde şampiyon oldu.

Kyrgios, tenis dışındaki aktiviteleriyle de bilinir. Dünya Doğal Afetler Fonu’na yardım etmek için düzenlenen bir etkinlikte, diğer tenis oyuncuları ile birlikte koşarak para topladı. Salgın sırasında yardım amaçlı etkinlikler düzenledi ve ihtiyacı olan insanlara yardımcı oldu. Nick Kyrgios, ara sıra tartışmalara neden olan sporcuların en dikkat çekicisidir. Ancak, onun gerçek potansiyeli, sahadaki olağanüstü becerileri ve hayırsever aktiviteleri nedeniyle takdir edilmektedir.