Aralık 11, 2023

İçerik TR

Güncel İçerik Blogu

Mini Dizi ve Anime Dizi Önerileri

En iyi mini diziler hakkında ne öğrenmek istiyorsunuz? Bu yazıda öğrenmek istediğiniz her şey açıklamalarıyla beraber var. Bildiğiniz üzere mini diziler izlenmesi en keyifli ve en az zaman alan dizi çeşididir. Arkadaşlarınızla beraber geçirdiğiniz bir hafta sonunda tek oturuşta bitirebilirsiniz. Veya yolculuk esnasında yol boyunca izleyebilirsiniz. Hem zaman açısından tasarruf sağlayabilirsiniz hem de keyfi anlamında her şey tadında olur. Son zamanlarda bayağı popüler olan mini diziler, istatistiklere göre 2020 yılının en çok izlenen dizi türüdür. Pandemi dönemi, evlerimizde tıkılıp kaldığımız bir dönemdi ve mini diziler, bu dönemin hakkından fazlasıyla geldi. Böyle bir dönemde bile bizlere çok güzel vakit geçirten mini diziler normale döndüğümüz bu günlerde daha da güzel vakit geçirmemize sebep olabilir. Örneğin tatilde tanıştığınız bir arkadaşınızla hem daha fazla vakit geçirmek hem de onu daha iyi tanımak için bir mini dizi açabilirsiniz.

Zaten son dönemlerde artan yoğun iş temposu uzun metrajlı dizilerin yerini kısa metrajlı dizilerin almasına sebep olmuştur. Çünkü insanlar zaten gün içerisinde iş yerlerinde veya okullarda yeterince zaman harcıyorlar. Geriye kalan 6-7 saatlerinin 2-3 saatini dizilere vermek istemiyorlar. İşte bu ihtiyaçlar mini dizileri hayatımızda bir ihtiyaç haline getirmiştir. Mini dizileri en iyi şekilde analiz eden ve açıklayan “En İyi Öneriler” web sitesi, herkesin sevebileceği ve kullanabileceği bir liste hazırlamıştır. Sizler de bu listeye girip yorumlarınızı yorum kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca listenin içerisinde yer alan filmlerin kendi sayfalarına gidip filmleri eleştirebilir ve puanlayabilirsiniz. Veya kendinize ait bir mini diziler listesi yayınlayabilirsiniz. Bu yayınladığınız listenize eleştiriler ve yorumlar gelebilir. Film ve dizi severler ile kendi listeniz üzerinden de sohbet edebilirsiniz.

Dizi türlerine anime dizileri ile devam ediyoruz. Animeler hiçbirimiz farkında değiliz ama hepimizin çocukluk kahramanıdır. Sadece biz onların çizgi film olduğunu sanıyoruz ancak tür sınıflandırmasında dizi olarak geçerler. Yapılan özel bir ankete göre animelere tek bölümlük çizgi film diyen %85lik bir kesimdir. Ancak animeler uzun yıllar devam ederler. Hatta En İyi Öneriler’de yer alan anime listesine bakacak olursanız bir animenin 30 yıldır devam ettiğini göreceksiniz.