Aralık 8, 2021

İçerik TR

Güncel İçerik Blogu

İnstagram’da Uzun Video Nasıl Paylaşılır

Read this awesome post

İnstagram’da Uzun Video Nasıl Paylaşılır?

İnstagram, zamanla yeni özellikler geliştirerek kullanıcıların daha uzun videolar yüklemesine imkan tanımıştır. Daha önce sadece 15 saniye kadar video paylaşılırken yeni güncellemelerle birlikte dilediğiniz uzunlukta video paylaşımı yapabilirsiniz.

İnstagram IGTV Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

İnstagram, kullanıcılarının daha uzun video yayınları paylaşabileceği yeni özelliğini geliştirmiştir. IGTV özelliği, istediğiniz uzunlukta video yayınlayabileceğiniz özelliklerden biridir. İnstagram beğeni satın al hizmeti sunan Bayigram adresinden IGTV hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

  • IGTV video paylaşımı yapmak için İnstagram adresine tarayıcı üzerinden giriş yapmanız gerekir. Mobil uygulama üzerinden IGTV video ekleyemezsiniz.
  • İnternet tarayıcısı üzerinden profilinize giriş yaparak IGTV başlığına tıklayabilirsiniz. Bu başlığa tıklamanız ardından yükle seçeneği açılacaktır.
  • Video eklemek için daha önce kaydetmiş olduğunuz bir videoyu seçebilirsiniz. Video altına açıklama yaptıktan sonra paylaş seçeneğine tıklayarak IGTV videosu paylaşabilirsiniz.

İnstagram’a Ne Kadar Uzunlukta Video Yüklenebilir?

İnstagram, daha önce kullanıcılarının sadece 15 saniye süreli videolar paylaşmasına imkân tanımıştır. Daha sonra yapılan güncellemelerle birlikte Reels ve IGTV özellikleri eklenmiştir. Bu özellikler, uzun süreli videolar paylaşmanıza olanak tanımıştır.

İnstagram hikayesine en çok 15 saniye süreli videolar ekleyebilirsiniz. Gönderileriniz de aynı şekilde 15 saniye süreli videolar olabilir. Reels bölümünde süreyle ilgili bir kısıtlama olmadığı gibi IGTV için de süre kısıtlaması yoktur. Dilediğiniz uzunlukta videoları ekleyebilirsiniz.

İnstagram’a Uzun Video Nasıl Paylaşılır?

İnstagram’da uzun video paylaşmanın farklı yolları vardır. Hikaye kısmında uzun video paylaşmak istiyorsanız video butonuna 15 saniye basılı tutmanız ardından istediğiniz uzunlukta video çekebilir ve yayınlayabilirsiniz.

İnstagram’a uzun video eklemek istiyorsanız IGTV özelliğini kullanabilirsiniz. Bu yöntemle video paylaşmak için İnstagram adresinize tarayıcı üzerinden giriş yapmanız gerekir. Giriş yapmanız ardından daha önce kaydetmiş olduğunuz videoyu IGTV yayını olarak paylaşabilirsiniz. Bu özellik için süre sınırlaması yoktur.

İnstagram’ın yeni geliştirmiş olduğu Reels özelliği de süre kısıtlaması olmadan video yayını yapabileceğiniz özelliktir. Reels videosu eklemek için mobil uygulama üzerinden hesabınıza giriş yapabilirsiniz. https://bayigram.com/instagram-begeni-satin-al/ adresinden videolar hakkında bilgilere ulaşabilir, takipçi sayısı ve beğeni sayısını artırabilirsiniz.