Aralık 10, 2023

İçerik TR

Güncel İçerik Blogu

Güncel SEO Rehberi – 2021’de SEO İle İlk Sıraya Çıkmak

Bölüm sırasında, bir web sitesi sahibi bir yazarın sayfasına hangisinin daha önemli olduğunu sordu: e-posta adresi mi yoksa sosyal medya profili mi? Mueller ilk olarak arama motorlarının yazar sayfalarının arkasındaki varlığı tanımak için farklı faktörleri nasıl kullandığını açıkladı. SEO Ona göre Google’ın sistemi, varlığın kim ve ne olduğunu bilerek yazar sayfalarını tanımaya çalışıyor. Bu, web sayfasının kendisinde bulunan görünür bilgiler veya profil sayfalarına bağlantılar dahil olmak üzere birkaç faktöre dayanmaktadır.

Bu nedenle, onun tavsiyesi, yazar için en azından tüm bilgilerin bir araya geldiği merkezi veya ortak bir yere bağlanmaktır. Örneğin, içerik oluştururken birden çok yazar sayfasında kullanılabilecek bir sosyal ağ profil sayfası olabilir.

Bu olduğunda, Google’ın sistemi, kendisiyle ilişkilendirilmiş bir yazar sayfası olan makaleyi fark edecektir. Sistem daha sonra, muhtemelen baktıkları sosyal ağ profiline bağlı olarak onu varlığa göre gruplayacaktır. Backlink Paketleri Buradaki fikir, tüm sinyalleri tek bir merkezi yerde toplamaktır, bu nedenle kişi bir içerik parçasını sürekli olarak Facebook hesabına bağlarsa, Google’a birden çok bağlantılı makale yayınlamaktan sorumlu bir kişi olduğunu söyler.

Mueller ayrıca, Google’a bir içeriğin yazarının kim olduğunu söylemek için kullanılan, yapılandırılmış veri işaretlemesinin eski bir biçimi olan “yazarlık” konusunu da gündeme getirdi. Google SEO içerik ajansları rel = ”author” ek açıklamasını kullanmayı bıraksa da, yine de bir yazar sayfasının arkasındaki varlığı anlamaya çalışırlar. Birçok yazarın benzersiz bir adı vardır ve Google bunu yazarlığı açıkça ayırt etmek için kullanabilir. Bununla birlikte, aynı adı paylaşan birden fazla kişi olduğunda sorunlar ortaya çıkabilir.

İçerik, sosyal medya hesabı gibi merkezi bir konuma herhangi bir bağlantı içermiyorsa, Google’ın sistemi, aynı adlara sahip farklı yazarların aynı kişi olduğunu varsayabilir. Ayrıca, Google’ın arama motoru çubuğuna bir kişinin belirli bir adını yazarsa, barbekü restoranları, müzik grupları, Wikipedia sayfaları – bir kişinin adıyla ilişkili her türden web sitesi gibi farklı sonuçlar bulabilirler.

Yazar veya tüzel kişi web sitesinde kim olduklarını belirtmezse, Google’ın sistemleri onları bir restoran sahibi veya bir gruptaki şarkıcı sanarak işleri daha da kafa karıştırıcı hale getirebilir. Yazar sayfasında merkezi bir konuma bir bağlantı ekleyerek, Google’ın bir SEO içeriğinin arkasında kimin olduğunu gerçekten bilmesi çok daha kolay olacaktır . Mueller’in ifadesiyle, herkes sosyal medya profillerinin ve yazar bilgilerinin İnternette tutarlı olmasını sağlamaya teşvik ediliyor.

Site: https://www.seokoloji.com/