Aralık 11, 2023

İçerik TR

Güncel İçerik Blogu

Google Anahtar Kelime Aracı ile Google’da İstenilen Yere Ulaşın

Büyük arama motorlarında iyi yerlere gelmek tüm internet site sahiplerinin hayalidir. Bu hayalin altı boş değildir çünkü bu durum birçok şey ifade etmektedir. İyi bir yere ulaşmak demek sitenin artık iyi hale geldiğini gösterir, sitenin çok güzel kazançlar getirebileceğini gösterir ve ziyaretçi sayısının sürekli olarak artacağını ve binlerce kişiye çok kolay bir şekilde ulaşılabileceğini gösterir. Bunların hepsi ise oldukça güzel sonuçlardır, bu güzel sonuçlara ulaşmak için de Google anahtar kelime aracı kullanılmalıdır. Bu araçlar oluşturulmak içeriklere yön vermektedir, bulmak istenen tüm analiz verilerini karşıya çıkarırlar. Bir yazı için Google’da ne kadar aratıldığı o alanda ne kadar yoğun bir rekabet olduğu, getirisinin ne kadar olduğu… Bunlara ulaşmanın yöntemi bu aracı kullanmaktır. Bunun dışında bazı sonuçlara kişisel arama ile de ulaşılabilir ancak bu inanılmaz derecede kısıtlı olacaktır. Bir programın hızına kişisel arama yetişemez.

Anahtar Kelime Analizi Ne Yapacağınız Konusunda Fikir Verir

Bir işe başlamak, başlayabilmek en önemli kısımdır. Bu başlangıçtan sonra gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. Hangi işe neresinden başlayacağın ise bir muamma olabilir, bu konuda hangi içeriği üretsem, hangi yazıyı yazsam… Diye düşünüp durmak yerine düşünülen fikirleri anahtar kelime analizi yapan araçlarda aratarak görmek en mantıklı hamle olacaktır. Böylece hangisine öncelik verileceği çok kolay şekilde ortaya koyulur. Daha çok kişiye ulaşmak hedefleniyorsa düşünülen fikirler arasında en yüksek kişi tarafından aranan yazılar öne çekilebilir.

Anahtar Kelime Bulucu Kullanarak Merak Edilen Cevaplara Ulaşılır

Merak edilen anahtar kelimelere yönelik sonuca ulaşmanın en iyi yolu bunları apaçık bir şekilde ortaya koyan anahtar kelime bulucular kullanmak olacaktır. Bu sayede onların ne kadar aratıldığı, onlar dışında hangi anahtar kelimelerin peşinden aratıldığı gibi birçok konu açığa kavuşur. Buradan alınan cevaplara göre de yeni içerikler konusunda fikir de yürütülebilir. Eğer merak giderildikten sonra halen aratılan anahtar kelimede yazı yazmak mantıklı görünüyorsa ona yönelik araştırmalar yapılarak bir süre sonra içerik hazırlanabilir.