Aralık 10, 2023

İçerik TR

Güncel İçerik Blogu

Gölgelik Fiyatları

Read this awesome post

Gölgelik File Sayesinde Yaz Günleriniz Güzel Geçsin!

Gölgelik file, güneş alan alanlarda, bahçelerde, balkonlarda ve teraslarda güneşi kesmek amacıyla kullanılan sistemdir. Güneşi zararlı ışınlarını minimum seviyeye indirmek için gölgelik file kullanılmaktadır. Gölgelik fileler sayesinde erken yaşlanma, cilt kanseri, cilt sarkması, deri kanseri gibi olumsuz etkenlerden korunabilirsiniz. Dış mekanlarda kullanılan gölgelik file sayesinde bahçe ve teras gibi alanları kullanabiliriz.

Gölgelik fileler kullanım alanlarına göre farklı ebatlarda olabilir. Bahçelerde, teraslarda, kamelyaların üzerini kapatmak için kullanılan gölgelik fileler çok sayıda kişi tarafından talep görmektedir. Gölgelik filelerin kullanılmasıyla yaz günlerinde bahçeler ve teraslar daha kullanışlı olmaktadır.

Gölgelik Fileler Neden Tercih Edilir?

Belli bir yaşın üzerinde olan kişilerin D vitamini olarak güneşten faydalanmaları sağlık açısından faydalıdır. Uzmanlar genellikle bahçelerde veya balkonlarda güneşten faydalanılması açısından vakit geçirilmesinin sağlıklı olacağı görüşünü savunmaktadırlar. Fakat güneşinde insan sağlığına D vitamini olarak faydası olsa da güneşte tam anlamıyla açıkta oturmak kişinin cildinde geçmeyen hasarlar oluşturabiliyor. Güneş lekeleri ve beraberinde oluşan cilt rahatsızlıkları gibi durumlardan korunmak için bahçe gölgelikleri kullanılması sağlıklı olacaktır.

Bahçe gölgelikleri sayesinde bahçelerinizde veya teraslarınızda ya da farklı alanlarda oturmak istediğinizde güneşin zararlı etkenlerinden korunmanız mümkündür. Zira bu sistemler %95 kadar güneşi sızdırmamaktadır. Aynı zamanda güneşi keserken hava aldırabilen yapısı sayesinde açık havada daha konforlu zaman geçirebilirsiniz.

95 Gölgelik File Fiyatları

Gölgelik fiyatları gölgelik sisteminin üretildiği materyale göre farklılık gösterir. Gölgelikler bilindiği üzere açık alanlarda oturmak isteyen kişilerin tercih etmiş olduğu bir üründür. Gölgelik fileler açık alanlarda oturmak istendiğinde mutlak surette kullanılması gereken ürünlerdir. Gölgelikler kullanım alanlarına ve ebatlarına göre fiyat farklılıkları oluşan ürünler arasındadır.

Gölgelik filelerin özellikleri:

 • %95 güneşi keserek %5 kadar geçirebilir.
 • 95’lik olan ürünün metresi genel olarak 140 gramdır.
 • 95’lik gölgeliklerin genellikle siyah ve yeşil renkleri vardır.
 • İstenilen boyutlarda gölgelik üretimi yapılabilir

gölgelik file fiyatları hakkında net bilgi almak istendiğinde rahatlıkla Gölgelik file sitesini ziyaret edebilir ve gölgelik file fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

55’lik Gölgelik File Fiyatları

55 gölgelik file fiyatları nasıldır gibi sorular Online platformlarda sıklıkla araştırılmaktadır. Genel olarak gölgelik file fiyatları hakkında ekonomide oluşan dalgalanmalar dikkate alındığında net bir fiyat bilgisi vermemiz mümkün olmamaktadır. Lakin 55’lik gölgelik file özelliklerini dikkate aldığımızda piyasadaki ortalama fiyatlarla hemen hemen yakın fiyatları sunduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. 55’lik filelerin özellikleri:

 • %55 olarak gerek güneşi gerekse rüzgarı kesme potansiyeline sahiptir.
 • %55 güneşi keserken %45 oranında ise rüzgarı geçirebilir.
 • Bu oranlardaki gölgelik fileler daha çok arı filesi olarak üzüm bağlarında kullanılmaktadır.
 • Arı fileleri ile kuşların ve diğer hayvanların üzüm bağlarına zarar vermesi önlenebiliyor.
 • İnşaat alanlarında inşaat iskelesi olarak ta kullanılabiliyor.
 • Seralarda meyve, sebze ve çiçeklerin üzerini örtmek maksadıyla kullanılır.
 • Gölgelik file aynı zamanda ürünlerin toplanması sırasında serilerek kullanılır.

Tüm bu alanlarda 55 gölgelik filelerden yararlanılır. Bu ürünler genellikle 5 sene garantili şekilde satışa sunulur. Oluşabilecek darbelere, aşınmalara dayanıklı şekilde üretilir.

Gölgelik File Avantajları

Gölgelik file kullanılması kişiler açısından oldukça fazla avantaj sağlar. Gölgelik file kullanmanın avantajları şöyledir:

 • Açık alanlarda veya bahçe, balkon veya kamelya gibi alanlarda güneşin vermiş olduğu zararlı etkenlerden korunulmasını sağlar.
 • Tarlalarda veya sera gibi alanlar için oldukça faydalıdır. Zira bu alanlarda yetişen ürünlerin güneşten veya olumsuz hava koşullarından zarar görmesini engeller.
 • Müstakil yapıların var olan bahçelerinde oturulmasını sağlamak için görüntü ve güneşi kesmesi amacıyla kullanılır.

File gölgeliklerin sunmuş olduğu en önemli avantaj hiç kuşkusuz yapının görüntüsünü kesmesidir. Dışarıdan bakıldığında görünmeyecek fakat içerden dışarısı rahatlıkla görünecek şekilde bir gölgelik file tercih edilmesi hem estetik açıdan hem de konfor açısından oldukça büyük fayda sağlar. Bu avantajlardan yararlanmak için uygulama yapılacak alana göre Gölgelik file top fiyatları özenle araştırılmalıdır.

Gölgelik Fiyatları

File gölgeliklerin tüm avantajlı durumları ve aynı zamanda ürünün markası, modeli, kullanım şekli ve son olarak ta fiyatı dikkate alınarak gölgelik sistemleri tercih edilmelidir. Gölgelik fiyatları araştırılarak uygulamaya karar verilmelidir. Gölgelik file sitesi üzerinden rahatlıkla file modellerini inceleyebilir ve tüm gölgelik seçenekleri hakkında kolaylıkla detaylı inceleme yapabilirsiniz.