Aralık 11, 2023

İçerik TR

Güncel İçerik Blogu

En İyi Saç Kurutma Makinesi Hangisi?

Saç Kurutma Makinelerine Dair Bilmeniz Gerekenler

En iyi saç kurutma makineleri doğal olarak profesyonel amaçla üretilmiş olan  saç kurutma makineleridir. Ancak bu makineler hakkında sıradan deneyim kazanan insanların yorumları çok da doğru olmuyor maalesef .
Bu makalede size profesyonel amaçla  saçlarınızı  şekillendirmek ve daha kısa sürede saç kurutma imkanı sağlayacak en iyi saç kurutma makinelerinden bahsedeceğiz.
En iyi saç kurutma makinesi hangisidir sorusunu ayrıntılı bir şekilde açıklayacak ve saç kurutma makinesi tavsiyeleri ile sizlere rehber olmaya çalışacağız.

saç kurutma makinesi tavsiye

Saç Kurutma Makinesi Tavsiyeleri

Saç kurutma makinesi seçenekleri arasında siz okuyucularımıza  rehber olacak bilgiler vermeye başlamadan önce vakti sınırlı olanlar için pişman olmayacakları aynı zamanda profesyonel saç kurutma makinesi önerileri de yapmak istedik.
Bu listede yer alan ürünler memnuniyet oranı açısından incelendiğinde rakiplerine göre daha yüksek markalardan seçilmiştir ve fiyat fayda dengesi gözetilerek hazırlanmıştır. İster iyi bir saç kurutma makinesi almak isteyin, ister saç şekillendirmek isteyen veya hızlı saç kurutmak isteyenler için pişman olmadan alacakları marka modeller şöyle sıralanabilir:

En İyi Saç Kurutma Makinesi Modelleri

  • TURBOBELLA ion9000 Profesyonel Saç Kurutma Makinesi (299TL)

    Turbobella hem 2700 Watt ile piyasadaki en güçlü saç kurutma makinesi olduğu için hem de Türkiye’de imal edilmesiyle fiyat olarak en ekonomik profesyonel saç kurutma makinesi olduğu için listemizin en tepesinde bulunuyor. Ayrıca ionizer özellikli Turbobella satış sonrası destek konusunda da %100 müşteri memnuniyeti sağladığından tercih listesinde ilk sıraya yazılması gereken saç kurutma makinesi.
  • DYSON Supersonic Profesyonel Saç Kurutma Makinesi (3000 TL)

    Amerika’dan ithal edilen Dyson Supersonic saptan motorlu tasarımı ile geleneksel saç kurutma makinelerinin arasından sıyrılıyor. Yüksek kaliteli materyalden üretilen bu teknoloji harikası cihazın tek negatif yönü 3 bin lira civarındaki fiyatı.
  • PARLUX 3800 Profesyonel Saç Kurutma Makinesi (1000 TL)

    İtalyan saç kurutma makineleri kuaför dünyasında ciddi markalardır. Uzun yıllardır profesyonel saç kurutma makineleri üreten Parlux de hala bir çok kuaförün tercihi olmaya devam ediyor. Son derece kaliteli ve uzun ömürlü olan bu cihazlar son yıllarda euro kurundaki yükseliş nedeniyle 1000 liranın üzerinde satılıyor.

profesyonel saç kurutma makinesi

Profesyonel Saç kurutma Makineleri Nasıl Alınır?

Profesyonel saç kurutma makineleri her türden malın satıldığı genel sanal mağazalarda ve teknoloji sitelerinde maalesef bulunmuyor. Bu ürünler sadece kuaför ve güzellik sektörüne özel satış yapan toptancılarda ve bu toptancıların sitelerinde bulunuyor.
Piyasa da profesyonel görünümlü olan ama profesyonel olmayan bir çok marka ve model bulunuyor. Fritöz, ütü üreten elektrikli ev aletleri üreticileri profesyonel görünümlü saç kurutma makinelerini profesyonel saç kurutma makinesi gibi pazarlama stratejisi izleyebiliyorlar.
Aynı zamanda Çin’den ithal bir çok amatör saç kurutma makinesi de profesyonel saç kurutma makinesi gibi satılmaya çalışılabiliyor. Eğer profesyonel saç kurutma makinesi markaları hakkında bilginiz kısıtlı ise macera aramayıp tavsiyede bulunduğumuz markaları tercih edebilirsiniz.
Peki profesyonel saç kurutma makinesi fiyatları ne kadar?

saç kurutma makinesi fiyatları

Saç kurutma Makinesi Fiyatları

Profesyonel saç kurutma makinesi fiyatları da, ürün satın alırken bir derecede rehberlik yapabiliyor. Mesela piyasada 250 liranın altında profesyonel bir saç kurutma makinesi bulmak mümkün değil. Bu fiyatın altında kalan marka ve modelleri direk basit saç kurutucular olarak görmek doğru bir tavır olur.
Dyson superonic gibi fiyatı 3 bin liralara ulaşan saç kurutma makineleri de mevcut. Ancak her pahalı makine profesyonel performansa sahip diyemeyiz. Bir çok marka profesyonel görünümlü modellerini 300-400 lira gibi rakamlara satabiliyor.
Piyasadaki en güçlü performans 2700 watt ile Turbobella ion9000 olmasına rağmen bu cihaz fiyat olarak 300 lira civarında yani rakiplerinden çok daha uygun fiyata satılmakta. Yani en pahalısı en iyisidir mantığı saç kurutma makinesi tercihinde her zaman geçerli olmuyor.
Ancak en azından ucuz makineleri elemek için elimizde basit bir fiyat sınırı bulunmakta.

profesyonel saç kurutma makinesi

Hangi Saç Kurutma Makinesi Markaları Profesyoneldir?

Eğer amacınız sadece saç kurutmak ise ve çabuk kuruyan saçlarınız mevcut ise basit saç kurutucu alma yoluna gidilebilir. Basit saç kurutucuları fiyat olarak oldukça avantajlıdır.
Eğer kısa saçlıysanız, saçlarınız kolay kuruyorsa sizin için en ideali ucuz bir saç kurutma makinesi almaktır.
Ancak zor kuruyan saçlar için ve saç şekillendirmek için profesyonel saç kurutma makinesi kesinlikle ihtiyaçtır.
Eğer profesyonel saç kurutma makinesine ihtiyacınız varsa, Turbobella, Dyson Parlux, Ceriotti, Elchim gibi profesyonel markaları tercih edebilirsiniz.

turbobella kuaför saç kurutma makinesi

Kuaför Saç Kurutma Makineleri Nasıl Seçilir?

En iyi saç kurutma makineleri elbette kuaförler kullanmış olduğu cihazlardır. Çünkü kuaför saç kurutma makineleri kuaför toptancılarında satışa sunulan kuaförlerin kullanımı için üretilmiş profesyonel saç kurutma makineleridir.
Amatör saç kurutucular makine belli bir ısıya kadar geldiğinde motoru korumak için kendilerini devre dışı bırakıyorlar. Kuaför saç kurutma makineleri ise asla öyle değildir. Çünkü saatlerce çalışmak ve saç kurutma çekmek için tasarlanmış profesyonel ürünler olmak zorundadırlar.
Kuaförlerde dikkat ederseniz eğer fritöz, ütü üreten markaların saç kurutma makinelerini asla göremezsiniz. Çünkü kuaförler profesyonel ürünleri tercih ederler. Tam olarak bu makalede de size muhtemelen daha önce duymadığınız kuaför tipi saç kurutma makinesi markalarından da bahsettik.

Profesyonel Saç Kurutma Makinesi Yorumları

Saç kurutma makinesi konusunda  yorum yapan  pek çok kişi aslında birden çok makine kullanmadığı için yalnızca  kendi kısıtlı tecrübesine  göre yorum yapmaktadır.
Çevreden edinilen yorumların her daim çok da geçerli olmadığını dikkate almak gerekiyor. Çünkü sadece bir kaç marka kullanmış başka deneyimi olmamış kullanıcıların yorumları aslında çok doğru olmayabiliyor.
Bu nedenle yazımızda size sektörde hep zirvede gelen markalardan bahsedip model önerilerinde de bulunarak en iyi saç kurutma makinesine ulaşabilmeniz için rehber olmaya çalıştık.