Aralık 11, 2023

İçerik TR

Güncel İçerik Blogu

En İyi Hacker Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Hacker Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Hacker Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Hacker Filmi (İmdb Sırasına Göre)

En İyi Hacker Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Hacker Filmi (İmdb Sırasına Göre)

Bilgisayar korsanlarının bu çoğalması bir gecede ortaya çıkmadı: herkes için ücretsiz bir internete sahip olmak için kritik güvenlik açıklarını ortaya çıkarmak ve temel zayıflıkları ortaya çıkarmak için bugün bilinen bilgisayar korsanlarının işini aldı.

1. Kevin Mitnick İMDb 8.9

Amerikan korsanlığında çok önemli bir isim olan Kevin Mitnick, işine gençken başladı . 1981’de Pacific Bell’den bilgisayar kılavuzlarını çalmakla suçlandı. 1982’de, 1983 yapımı “Savaş Oyunları” filmine ilham veren Kuzey Amerika Savunma Komutanlığı’nı (NORAD) ihlal etti. 1989’da Digital Equipment Corporation (DEC) ağına saldırdı ve yazılımını kopyaladı.

2. Anonim İMDb 8.7

Anonymous, 2003 yılında isimsiz bir forumda 4chan mesaj panolarında faaliyete başladı. Grup çok az organizasyon gösteriyor ve gevşek bir şekilde sosyal adalet kavramına odaklanıyor.

3. Adrian Lamo İMDb 8.7

2001 yılında, 20 yaşındaki Adrian Lamo, bir Reuters makalesini düzenlemek ve eski Başsavcı John Ashcroft’a atfedilen yanlış bir alıntı eklemek için Yahoo’da güvenli olmayan bir içerik yönetimi aracı kullandı.

4.Albert Gonzalez İMDb 8.5

Göre New York Daily News lakaplı Gonzalez, “soupnazi,” Onun Miami lisesinde bir “sorunlu bilgisayarın başından kalkmayan paketi lideri” olarak başladı. Daha sonra iş suçu sitesi Shadowcrew.com’da aktif hale geldi ve en iyi bilgisayar korsanlarından ve moderatörlerinden biri olarak görülmeye başladı.

5.Matthew Bevan ve Richard Pryce İMDb 8.5

Matthew Bevan ve Richard Pryce, 1996 yılında Griffiss Askeri Üssü, Savunma Bilgi Sistemi Ajansı ve Kore Atomik Araştırma Enstitüsü (KARI) dahil olmak üzere çok sayıda askeri ağa sızan bir çift İngiliz hacker çalışıyor.

6.Jeanson James Ancheta İMDb 8.3

Jeanson James Ancheta, sosyal adaleti sağlamak için kredi kartı verilerini kesmek veya ağları bozmakla ilgilenmedi.

7.Michael Calce İMDb 8.3

Şubat 2000’de, “Mafiaboy” olarak da bilinen 15 yaşındaki Michael Calce, üniversitenin bilgisayar ağlarını nasıl kontrol edeceğini keşfetti ve o zamanın bir numaralı arama motorunu kırmak için birleşik kaynaklarını kullandı.

8.Kevin Poulsen İMDb 8.1

1983 yılında, Dark Dante takma adını kullanan 17 yaşındaki Poulsen, Pentagon’un bilgisayar ağı ARPANET’e sızdı, ancak çabucak ele geçirildi.

9.Jonathan James İMDb 8.0

Jonathan James, cOmrade takma adını kullanarak birkaç şirketi hackledi. Ama New York Times’a göre , ona asıl dikkat çeken şey, ABD Savunma Bakanlığı’nın bilgisayarlarını hacklemek oldu.

10.ASTRA İMDb 7.8

Bu bilgisayar korsanı, kimliği hiçbir zaman kamuya açıklanmadığı için daha önce bahsedilen diğerlerinden farklı.

11.Hackerler İMDb 7.7

Hem koreografi hem de teknik açıdan hacker ortamını yeniden yaratmaya çalışan ilk film. Oyuncular arasında çok genç bir Angelina Jolie buluyoruz

12.Silikon Vadisi Korsanları İMDb 7.5

Film, kurgulanmış bir kronograf biçiminde, genç Steve Jobs ve Bill Gates’in yetmişli yılların ortalarında, kişisel bilgisayar hayalini 1984’te ortaya çıkan bir yarışta nasıl gerçekleştirdiklerini anlatıyor.

13. On Üçüncü Kat İMDb 7.2

Karakterlerin aşk, bilgi teknolojisi ve dijital ya da gerçek hayat arasında yaşama seçimi ile iç içe geçtiği bir bilgisayar tarafından ustaca yaratılan paralel bir dünya.

14.Saynapse İMDb 7.1

Bir adam, çalışanlarını sömüren ve onları pazarlamak için bilgisayar kodlarını çalan bir şirketin gerçek yüzünü keşfeder. Açmak mı, Kapatmak mı?

15.Matrix İMDb 7.1

İnsan bilgisini birçok soruya açarak dijital kavramında devrim yarattı. Ya hepimiz ustaca oluşturulmuş bir önyükleme sisteminde yaşasaydık?

16.Die Hard Vivere o Morire İMDb 6.7

İnsan bilgisini birçok soruya açarak dijital kavramında devrim yarattı. Ya hepimiz ustaca oluşturulmuş bir önyükleme sisteminde yaşasaydık?

17.İtalyan İşi İMDb 6.5

Kusursuz bir plan. Mükemmel bir uygulama. Charlie Crocker bir ömür boyu darbe yaptı.Beklemediği tek şey batmaktı. Şimdi payından fazlasını istiyor: tam intikam almak istiyor.

18.BlackHat İMDb 6.4

Blackhat, Chicago’dan Los Angeles’a kadar tüm dünyada aktif olan çok tehlikeli bir siber suçlular ağını tespit etmek ve engellemekle görevli bir bilgisayar korsanı olan Nicholas Hathaway’in hikayesini anlatıyor.

19.SwordFish İMDb 6.2

Bir bilgisayar kullan ve hapse geri döneceksin. Stanley Jobson’ın şartlı tahliyesinin şartları açık. Ancak karizmatik bir gizli ajan tarafından yönetilen bir proje üzerinde çalışmaya razı olursa, müthiş hacker’a 10 milyon dolar ödeme teklif edilir.

20.Sayın Robot İMDb 6.2

İçedönüklük, sosyopati, paranoya. Çok yetenekli herhangi bir hacker’ın beyin kangreni. Bay Robot’un kahramanı Elliot Alderson’ın modern toplumunun gelgitlerdeki paslı insan tarafı, çevremizi kapatmak için eksik olan şeydi.

 

Kaynak: dunyaguncel.com