Aralık 11, 2023

İçerik TR

Güncel İçerik Blogu

Cilt Bakım Yatakları

Read this awesome post

Cilt Bakım Yatakları

Cilt bakım yatakları, yüz bakımı, cilt bakımı, epilasyon gibi özel bakımların yapıldığı yataklardır. Cilt bakım koltukları, işlemlerin uzunluğu sebebi ile hastanın rahat edebilmesi açısından oldukça rahat olmalıdır. Bu nedenle cilt bakım yatakları minder kısımları oldukça önemlidir.

Kullanım Alanlar

Cilt bakım kliniklerinde bu yataklara rastlamamız mümkündür. Ayrıca özel epilasyon merkezlerinde, masaj salonlarında da bu yatakları görebiliriz. Kullanım amaçları açısından oldukça çeşitliliğe sahip olan bu yataklar hem cilt bakım işlemini yapan uzmanlar için hem de hastalar için oldukça önemlidir. Yatağın rahatlığı hastayı rahat pozisyona sokacağından cilt bakım uzmanı da işini rahat bir şekilde yapacaktır.

Özellikleri Nasıl Olmalı?

Cilt bakım yataklarının hastanın rahatlığını bozmadan yukarı ve aşağı şekilde hareket edebilmesi son derece önemlidir. Böylece işlemi yapan uzman kendi işlemine göre hastanın yatağını aşağı ya da yukarı kaydırabilir ve bu işlem sırasında da cilt bakımını yaptıran kişiyi rahatsız etmez. Bu yatakların alt kısımlarında raf ya da dolap olması da yine kullanım kolaylığı açısından önemlidir. Böylece havlu, cilt bakım malzemeleri gibi ürünler bu dolaba ya da rafa konulur ve işlem sırasında işlem yapılan yerden fazla uzaklaşmadan işlem için gerekli olan ürünler temin edilebilir. Yine bu masaların yan tarafında ufak bir küvet ya da lavabo olması önemlidir. Böylece hem işlemi yaptıran hem de yapan kişi istediği zaman elini yıkayabilecektir.