Aralık 11, 2023

İçerik TR

Güncel İçerik Blogu

Cami Halısı Nasıl Üretilir

Read this awesome post

Cami Halısı Nasıl Üretilir?

Müslüman toplumlarda farklı mescitler ve camiler vardır. Bu nedenle de toplu olarak yapılan ibadethanelerden olan camilerdeki halıların temizliği çok önemlidir. Peki cami halısı nasıl üretilir?

Cami halıları nasıl üretilir? Özel olarak üretilmesi gereken bu halıların hijyen bakımından oldukça hassasiyet gerektiren bir durumdur. Camilerde yapılan ibadetlerde ayakkabıların çıkarılması zorunludur. Ve çorapsız olarak girilmesi uygun değildir. Bu nedenle her türden cemaatin girip ibadetini kolay ve rahat bir şekilde yapması gerekir.

Büyük bir hassasiyetle üretilen cami halısı uzun ömürlü olanlardan tercih edilir. Buna rağmen hijyen konusunda akıllarda soru işareti bulunmaktadır. Satışlarımız sırasın tüm bunları göz önünde bulundurarak siz müşterilerimizi bilgilendiriyoruz.

Farklı olarak üretilen cami halıları ebatlarının büyük olması nedeniyle de cami halısı fiyatları farklılık gösterir. Camilerdeki kubbe mimarisi nedeniyle birkaç evin büyüklüğünün toplamı kadar geniş bir hacme sahiptir. Ebatları da standart halıların üzerinde olmaktadır. Bunun için büyük makineler kurulmuş ve tek parça halinde imalat yapılmaktadır.

Cami Halısı Fiyatları

Camilerdeki halılar kolay ibadet yapılabilmesi sağlanan türden halılardır. Halı kalınlığı ve yumuşaklığı önemlidir. Sert bir zeminde namaz kılmak oldukça zordur. Cami halıları kalınlığı ve dokuması daha çok olmalıdır. Satışa sunarken müşterilerimize farklı modelleri ve farklı üretilenleri vardır. Her bir modeli de ayrıca gösteriyoruz ve bilgilendiriyoruz.

Cami halı fiyatları dokumasına göre, kullanılan malzemeye göre değişir. Doğal olan ve doğal olmayan malzemeden üretilen iki tip model bulunur. Doğal malzemeler; yün, pamuk, ipek ve bambudur. Doğal olmayan malzemeler ise; akrilik, polyester, poliamid olarak üretilenlerdir.