Aralık 10, 2023

İçerik TR

Güncel İçerik Blogu

Atp Tenis Turnuvası Organizasyonu Düzenlenişi

Read this awesome post

ATP Tenis Turnuvası Organizasyonu Düzenlenişi

Tenis raketi günümüzde oyunun en önemli profesyonel ekipmanıdır. ATP, Tenis Profesyonelleri Derneği’nin kısaltmasıdır. ATP Tenis Turnuvası, sporun önde gelen etkinliğidir ve 1972’den beri yürütülmektedir. Aynı zamanda Grand Slam tenis veya Grand Slam turnuvası olarak da anılır. ATP Tenis Turnuvası her yıl dünya çapında 6 farklı şehirde düzenlenmektedir. ATP Grand Slam Cup, Londra, İngiltere’de düzenlenmektedir ve 2000 yılından beri düzenlenmektedir. Her yıl, ev sahibi şehir, ATP etkinliklerine sponsor olan organizasyon tarafından seçilir: Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF). 6 ev sahibi şehir şu şekildedir: Melbourne, Avustralya – Şubat 2018 Paris, Fransa – Mayıs 2019 Londra, İngiltere – Ekim 2019 Madrid, İspanya – Mayıs 2020 Roma, İtalya – Ekim 2020 Hamburg, Almanya – Mayıs 2022’dir.

ATP Tenis Turnuvası Nedir?

ATP Tenis Turnuvası birçok dikkate değer özelliğe sahiptir. Örneğin, taraftarların tek erkekler ve bayanlar, erkekler ve bayanlar çiftler ve karışık çiftler olmak üzere dört ana tenis türünü tek bir mekanda izlediği tek turnuvadır. Tekler ve çiftler turnuvalarına ek olarak, dörtlü bir grup aşaması da var. Grup aşaması tamamlandıktan sonra, 32 kalifiye oyuncu, 16 oyuncunun teklerde ve 16 oyuncunun çiftlerde kaldığı ana çekilişe katılır. Sonuç olarak, 32 oyuncu tekler turnuvalarında, 32 oyuncu çiftler turnuvalarında ve 16 çift karışık çiftler turnuvalarında yarışmaktadır. Tenis ayakkabısı kişilere özel olarak yapılır

ATP Tenis Turnuvası Ne İşe Yarıyor?

ATP Tenis Turnuvası her yıl dünya çapında 6 farklı şehirde düzenlenmektedir. Her şehrin, küresel ününe katkıda bulunan kendine özgü özellikleri vardır. Örneğin, Londra’daki Wimbledon, dünyanın en eski tenis turnuvasına ev sahipliği yapıyor – 1877’den beri devam ediyor. Melbourne, nefes kesici güzelliği nedeniyle etkinliklerinin çoğuna Margaret Nehri topraklarında ev sahipliği yapıyor. Margaret River, turistik bir cazibe merkezi olmasının yanı sıra, bermler ve kum kortu ile doğal bir tenis kortu ve 1100 kişilik oturma kapasiteli kapalı bir tenis merkezi sunmaktadır.

ATP tenis etkinlikleri izleme başına ödeme esasına göre mevcuttur. Taraftarlar bu maçlara televizyon kanalları veya İzleme Başına Ödeme Televizyon (PPV) gibi çevrimiçi hizmetler aracılığıyla erişebilir. Bu maçlar, reklam geliri için herhangi bir gecikme veya revizyon olmadan uygun fiyata yüksek kaliteli eğlence sunar. Tenis çantası oyuncuların mutlaka kullandığı ekipmandır.